Ochrona danych i replikacja w trybie on-line

Ostatnie wydarzenia na świecie (pandemia, wojna na Ukrainie) spowodowały, że coraz większą wagę przykłada się do poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Dobrym przykładem jest ostatni program NFZ dotyczący podniesienia poziomu bezpieczeństwa w placówkach leczniczych. Jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa danych dla tej branży jest stworzenie dobrego środowiska i planu DR czyli zoptymalizowanie parametrów RTO i RPO. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na szybkie przywrócenie pracy systemu jest replikacja danych działająca w trybie on-line. Nasza firma posiada doświadczenia w budowie takich rozwiązań w oparciu o oprogramowanie standby firmy Dbvisit. Standby dbvisit for Oracle SE i PostgreSQL to oprogramowanie, które wykorzystuje fizyczną replikację danych do tworzenia zapasowej bazy danych, zapewnia pełna integralność bazy danych, działa szybko i jest obsługiwane za pomocą jednego interfejsu dla użytkownika. Dostępne w środowisku on-premise, chmurowym i hybrydowym. Stosując dbvisit kontrolujesz konfigurację bazy danych z jednej konsoli, automatyzujesz procesy backupu, upraszczasz plany DR, zachowujesz ciągłość Twojego biznesu w przypadku awarii minimalizując utratę danych (RPO) oraz uzyskujesz ultraszybkie przywrócenie Twojej infrastruktury IT po awarii (RTO). Omnis jako partner firmy Dbvisit pomoże dobrać odpowiednią konfigurację oprogramowania i systemu oraz służy wsparciem technicznym przy wdrażaniu tego typu rozwiązań.

 

Przeczytaj również

Przemysł 4.0

Przemysł 4.0

Coraz więcej firm produkcyjnych przywiązuje dużą wagę do właściwego dokumentowania parametrów produkcji i certyfikatów jakości dla swoich produktów.

Czytaj dalej

System elektronicznej karty wytopu eKW

System elektronicznej karty wytopu eKW

Cały czas rozwijamy swoje oprogramowanie dla przemysłu. System elektronicznej karty wytopu (eKW), śledzenia i kontroli procesów przemysłowych oraz system certyfikacji wyrobów gotowych zostały wzbogacone o nowe funkcjonalności dotyczące między innymi: Czytaj dalej